جمعه هفتم مهر ۱۴۰۲

آرشیو خبرها

فایده‌های یک نهاد اقتصادی برای اصفهان

1402/6/7

اشاره: نمایشگاه‌‌‌ها فرقی نمی‌‌‌کند کجا باشند یا در چه ابعاد و اندازه‌‌‌ای برگزار شوند، هرکدام برای خودشان می‌توانند هویتی داشته باشند، بازدیدکننده جذب کنند و با توجه به مخاطبان، شرکت‌کنندگانشان و حوزه فعالیت‌شان ماحصلی برای برگزارکنندگان داشته باشند، این نفس نمایشگاه‌داری است، حالا اگر جایی، شهری یا کشوری بتواند برای خودش در این میان برندی به هم بزند، چه‌‌‌بهتر، آن‌‌‌وقت می‌شود نمایشگاه موفق! اینجا در اصفهان ‌‌‌هم سی‌‌‌وسه سال می‌شود که صنعت نمایشگاه‌داری کار خود را آغاز کرده و حالا آرام‌‌‌آرام در حال‌گذار به دوره بلوغ است، اگر از سازه و ساختمان بگذریم (که آن‌‌‌هم به‌‌‌جای خود اهمیت بسیار دارد) مفهوم و کانسپت نمایشگاهی در اصفهان برای حضور پررنگ در اقتصاد شهری و تکمیل حلقه‌‌‌های تودرتوی اقتصادی از درجه اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند در مقام یکی از ارکان توسعه پایدار ظاهر شود. برای بررسی بیشتر نقش نمایشگاه بین‌المللی اصفهان در اقتصاد شهری و توسعه مفهوم نمایشگاه‌داری، گفت‌وگویی با احمدرضا طحانیان، مدیرعامل نمایشگاه اصفهان انجام دادیم که در ادامه می‌‌‌خوانید.

احمدرضا طحانیان، مدیر عامل نمایشگاه بین‌المللی اصفهان مطرح کرد: برگزاری رویدادهای نمایشگاهی زمینه‌ساز توسعه ارتباطات تجاری است.

1402/5/3

اشاره: بیش از یک سال و نیم از مدیریت دکتر احمدرضا طحانیان در شرکت نمایشگاه‌ بین‌المللی اصفهان می‌گذرد، او که در کارنامه خود مسئولیت‌هایی از جمله عضو هیات علمی دانشگاه در دانشکده مهندسی صنایع، رئیس مرکز کنترل ترافیک، ریاست کارگروه ITS حوزه حمل‌ونقل و ترافیک، مدیریت شرکت نیک‌اندیش و مدیرعامل شرکت مترو منطقه اصفهان را در کارنامه علمی و اجرایی خود دارد، بیش از یک‌سال است که سکان‌دار اداره استانداردترین سایت نمایشگاهی کشور با زیرساخت‌های مناسب شده است. زیرساخت‌هایی که او همچنان به دنبال تکمیل و توسعه آن است. با توجه به فعالیت‌های صورت گرفته و همچنین تکمیل برخی کاستی‌ها در سایت نمایشگاه اصفهان به نظر می‌رسد مدیر عامل نمایشگاه اصفهان همچنان معتقد و متعهد است که براساس نیازهای موجود، این مجموعه را به سوی چابکی هرچه بیشتر و تطبیق آن با نیازهای بازار سوق دهد. در این گفتگو در نظر داریم از کیفیت اجرایی این تحولات جدید در مدرن‌ترین سایت نمایشگاهی کشور که عمدتا محل اجتماع مناسب صاحبان کسب و کارها و فعالان اقتصادی بخش خصوصی است، بیشتر باخبر شویم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد: استان اصفهان از استاهای پیشرو در صنعت گلخانه‌سازی است.

1402/2/30

به گزارش واحد روابط عمومی نمایشگاه بین‌المللی اصفهان محمدمهدی برومندی، معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی، در حاشیه بازدید از نمایشگاه تخصصی گلخانه، باغبانی، نهاده، آبیاری و پهپادهای کشاورزی (آیفارم اصفهان) گفت: اصفهان از استان‌های مهم در تولید محصولات کشاورزی و ایجاد امنیت غذایی در کشور است، بیش از 5 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی را تولید می‌کند و علاوه بر تامین نیاز داخلی، بخش زیادی از محصولات تولیدی این استان در سبد صادراتی کشور قرار دارد و در ارزآوری، نقش این استان بسیار مهم است. وی ادامه داد: یکی از سیاست‌های کلان و راهبردهای مهم وزارت جهاد کشاورزی، توسعه و افزایش تولید در واحد سطح و افزایش بهره‌وری در تولید است که با در نظر گرفتن اقلیم کشور که جز مناطق خشک و نیمه خشک هستیم و آب به عنوان مهم‌ترین نهاده بخش کشاورزی در ایران با کمبودهای بسیار جدی روبرو است، لذا تولید محصولات کشاورزی در محیط‌های کنترل شده و گلخانه از سیاست‌های کلان وزارتخانه است.

عضویت رایگان در خبرنامه

تبلیغات