یکشنبه سی و یکم تیر ۱۴۰۳

ظرفیت‌های فناوری و علمی اصفهان در صنعت سنگ بی‌نظیر است

دولت یار با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و چشم‌انداز وضعیت صنعت سنگ، در هر زمینه موانع و مشکلاتی مانند تحریم‌ها و موانعی که به صورت حساب شده علیه کشور و ملت ایران تنظیم شده است، وجود دارد، اما با توانایی‌های گسترده در اجزای جامعه ایران و همکاری یکدیگر می‌توانیم این موانع را شناسایی کنیم و از آن‌ها بگذریم.
 
وی با تاکید بر لزوم فاصله گرفتن از خام‌فروشی و حرکت به سمت فناوری‌های با ارزش افزوده بیشتر اظهار کرد: معاونت دیپلماسی اقتصادی در وزارت خارجه ایجاد و سایت به روزی برای آن تنظیم شده تا ظرفیت‌های تجاری اقتصادی ایران را به شکل دیتا عرضه کند و صنعت سنگ نیز می‌تواند در این سایت جایگاه ویژه داشته باشد.
 
وی ادامه داد: به تازگی کتابی توسط این معاونت تهیه شده که در سفارتخانه‌ها نیز توزیع شده و نسخه نرم‌افزاری آن در سایت قابل دسترسی است، فعالان صنعت سنگ نیز می‌توانند کاستی‌ها را تکمیل کنند تا در حوزه صنعت سنگ نیز ویترین شایسته‌ای در سفارتخانه‌ها وجود داشته باشد.
 
مدیر دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان از آمادگی دفتر نمایندگی وزارت خارجه در استان برای همکاری با فعالان صنعت سنگ خبر داد و گفت: موضوع مهم تشخیص کشورهای هدف است، زیرا در تعداد زیادی از کشورهای جهان سفارتخانه، رایزنی‌های اقتصادی و فرهنگی داریم، اما تشخیص اینکه کشورهای هدف برای صنعت سنگ ایران کدام هستند با شما است که به خوبی از جزئیات این صنعت آگاه هستید و کشورهای رقیب را می‌شناسید.
 
دولت‌یار تاکید کرد: در صورتی که کشورهای هدف جمع‌بندی و مشخص شوند، وظیفه خود می‌دانیم که در مسیر رسیدن به اهداف شما تمام ظرفیت‌های وزارت خارجه، معاونت اقتصادی وزارتخانه، استانداری و سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌ها را بسیج کنیم.
 

تاریخ انتشار : 1402/9/4

عضویت رایگان در خبرنامه

تبلیغات