یکشنبه سی و یکم تیر ۱۴۰۳

گزارش سفر مدیرعامل شرکت نمایشگاه اصفهان به همراه جمعی از مدیران اصفهان به شهر ازمیر ترکیه

ظرفیت های منحصربه فرد ایران و اصفهان در صنعت گردشگری در کنار رایزنی های صورت گرفته موجب شد توسعه همکاری های نمایشگاهی با مرکز نمایشگاهی ازمیر به خصوص در صنعت گردشگری در دستور کار قرار گیرد. تعاملات و تفاهمات نمایشگاهی، برقراری خط مستقیم پروازی بین اصفهان و ازمیر، فراهم نمودن بسترهای لازم برای معرفی بیش از پیش پتانسیل های گردشگری اصفهان و رونق صنعت گردشگری سلامت استان و کشورمان از جمله برنامه های اصلی است که مدیران شهری در ازمیر دنبال می کنند.

مدیران شهری اصفهان در ادامه برنامه های حضورشان در ازمیر علاوه بر بازدید چند ساعته از نمایشگاه بین المللی گردشگری تجاری ازمیر، از دانشگاه بین المللی ازمیر نیز بازدید نمودند. هیات اعزامی اصفهان با محوریت اهداف اقتصادی، تجاری و فرهنگی به ریاست امیر کشانی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان و احمدرضا طحانیان مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین المللی اصفهان ضمن بازدید میدانی از دانشگاه اکونومی ازمیر و آشنایی با ظرفیت های این دانشگاه با رئیس دانشگاه نیز جلسه ای برگزار نمودند. در این جلسه تاسیس و راه اندازی دانشکده تخصصی زبان فارسی، تبادل دانشجو و استاد، فراهم نمودن فرصت های علمی و اشتراک تجربیات و دانش مطرح و مورد تاکید قرار گرفت. دانشگاه بین المللی ازمیر با سابقه ۲۰ ساله توسط اتاق بازرگانی ازمیر تاسیس شده و با پذیرش دانشجو از ۴۹ کشور در رشته های مختلف علمی تحقیقاتی مانند پزشکی، گردشگری، معماری، فنی مهندسی، مد و لباس، پیراپزشکی و آشپزی اولین دانشگاه هوشمند ترکیه محسوب می شود. 39 درصد از دانشجویان دانشگاه اکونومی ازمیر از ایران هستند و کلیه دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود.

در ادامه دیپلماسی بین المللی و بازدیدهای میدانی مدیران شهری اصفهان در ازمیر ترکیه، ضمن بازدید از منطقه آزاد اسباش ازمیر و بررسی ظرفیت های تجاری و اقتصادی آن، جلسه ای با مدیرعامل منطقه اسباش، دکتر فاروق در ازمیر برگزار شد. در این جلسه که رییس اتاق بازرگانی اصفهان و مدیرعامل شرکت نمایشگاه اصفهان و برخی از مدیران شهری و فعالان اقتصادی استان حضور داشتند، فرصت های همکاری بین اصفهان و ازمیر، شرایط جذب سرمایه گذاری خارجی، نحوه ارائه خدمات و مدیریت اجرایی منطقه آزاد و ویژگیها و امتیازات موجود در منطقه آزاد مطرح و مورد بحث قرار گرفت. در جلسه برگزار شده با دبیر اتاق بازرگانی ازمیر، راه اندازی خط پروازی مستقیم بین اصفهان و ازمیر، تاسیس و راه اندازی میز تخصصی اصفهان در ازمیر و بالعکس، توسعه همکاری های نمایشگاهی، توسعه سرمایه گذاری در دو شهر، ایجاد زمینه مناسب برای آشنایی تجار و بازرگانان دو شهر و تبادل تجربیات در زمینه سرمایه گذاری خارجی و مبادلات تجاری از مهمترین محورهای گفتگو بود.
گفتنی است اتاق بازرگانی ازمیر با ۲۰۰۰ عضو در ۸۰ گروه تجاری اقتصادی فعالیت می کند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های استان اصفهان و رئیس اتاق بازرگانی اصفهان همچنین در جلسه ای با مدیرعامل مرکز نمایشگاهی ازمیر Fuar Izmir ضمن تشریح پتانسیل های شرکت و مرکز نمایشگاه های بین المللی اصفهان، فرصت های موجود در مسیر توسعه همکاری های نمایشگاهی را بررسی و تشریح کردند. در این جلسه خانم جانان با ابراز خرسندی از حضور تصمیم گیران اصلی نمایشگاههای استان اصفهان در ازمیر، با کمال میل و افتخار گسترش همکاری های نمایشگاهی ازمیر و اصفهان را گامی مهم و موثر توصیف کردند. وی مرکز نمایشگاهی ازمیر را مدرنترین و بزرگترین مرکز نمایشگاهی ترکیه متشکل از ۳۰۰ کارمند و تیم اجرایی خواند که در طول سال میزبان ۳۵ عنوان نمایشگاهی داخلی و بین المللی در گروه کالایی مختلف و متنوع می باشد.

در این جلسه احمدرضا طحانیان مدیرعامل نمایشگاه اصفهان نیز با ارائه توضیحاتی درباره نمایشگاه اصفهان و پتانسیل های نرم افزاری و سخت افزاری مرکز نمایشگاهی اصفهان درباره تهاتر فضای نمایشگاهی، اشتراک تجربیات، حضور در نمایشگاه های ازمیر و ایجاد بستر مناسب برای حضور فعالان تجاری ازمیر در نمایشگاه های اصفهان نقطه نظرات خود را عنوان کرد. همچنین امیر کشانی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان نیز با تشریح ظرفیت های اصفهان توسعه همکاری های نمایشگاهی را مهمترین گام در کوتاه کردن فاصله ها و ایجاد زمینه برای عقد خواهرخواندگی اصفهان و ازمیر عنوان کرد. لازم به ذکر است برخی از مدیران شهری اصفهان با دعوت رسمی مرکز نمایشگاهی ازمیر و انجمن همکاری منطقه اژه و ایران و پوشش کامل هزینه های حضور در ازمیر توسط مقامات شهری ازمیر، دیدارها و بازدیدهای متنوع را در این سفر سه روزه در دستور کار خود دارند.


تاریخ انتشار : 1402/9/18

عضویت رایگان در خبرنامه

تبلیغات