سه شنبه بیست و ششم تیر ۱۴۰۳

حمل و نقل شهری هوشمند

 

سیستم‌های حمل و نقل هوشمند با بهره‌مندی از فناوری‌های جدید، مدیریت و پاسخگویی مناسب را در شرایط متفاوت ترافیک شهری فراهم می‌کنند. سیستم حمل و نقل هوشمند می‌تواند تفاوت بسیاری در نحوه رفت و آمد مسافران در مناطق متراکم شهری ایجاد کند و همچنین موجب صرفه‌جویی در هزینه‌های مدیریت شهری شود. با تکیه به حمل و نقل هوشمند در مدیریت شهرها؛ شهرداری‌ها فرصت‌های جدیدی برای ایجاد انگیزه در شیوه‌های حمل و نقل کارآمد درون شهری و کاهش ازدحام و بهبود کیفیت زندگی شهروندان را فراهم می‌کنند.

از فواید حمل و نقل هوشمند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• مدیریت ترافیک
• ارتقاء ایمنی
• دریافت اطلاعات دقیق از وضعیت حمل و نقل عمومی شهری
• دسترسی شهروندان به اطلاعات لحظه‌ای در مورد ترافیک
• قابل دسترس بودن اطلاعات حمل و نقل شهری و برنامه‌ریزی برای آینده
• بهبود کیفیت زندگی شهروندان
• تغییر در زیرساخت‌های حمل و نقل


حمل و نقل هوشمند یکی از مهم‌ترین شاخص‌های شهر هوشمند در راستای ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان در مدیریت‌های شهری بوده و هست. با توجه به توسعه زیرساخت‌های ارتباطی از قبیل اینترنت، فراگیری استفاده از گوشی‌های هوشمند و ایجاد نرم‌افزارهای اطلاع‌رسانی با رویکرد قابلیت دسترسی به اطلاعات ترافیک درون شهری و امکان مدیریت زمان برای اکثریت ساکنان شهر، زندگی در چنین شهری که براساس حمل و نقل هوشمند برنامه‌ریزی شده باشد، مطلوب‌تر و با آسایش بیشتری همراه خواهد بود.


برگزاری دوازدهمین نمایشگاه جامع مدیریت شهری؛ خدمات، حمل و نقل و مبلمان شهری در شهر اصفهان با رویکرد برپایی رویداد نمایشگاهی و برگزاری برنامه‌های جنبی در راستای تحقق ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان در محیط شهری است. این نمایشگاه به دنبال آن است که فرصتی برای ارایه خدمات، حمل و نقل و مبلمان شهری را در اختیار سازمان‌های مربوطه و شرکت‌های فعال در بخش خصوصی بدهد تا از این طریق امکان فراهم آوردن خدمات رفاهی برای مردم بیش از گذشته مهیا شود.


تاریخ انتشار : 1402/5/4

عضویت رایگان در خبرنامه

تبلیغات