یکشنبه سی و یکم تیر ۱۴۰۳

آغاز نمایشگاه تخصصی تجهیزات پزشکی اصفهان پس از وقفه‌ای 3 ساله

پانزدهمین نمایشگاه تخصصی تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی، دندانپزشکی و شیمیایی در نمایشگاه بین‌المللی اصفهان آغاز شد. آخرین دوره این نمایشگاه در سال 97 برگزار شده بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، این نمایشگاه که تا اول اسفندماه با رویکرد کاملاً تخصصی برپا خواهد بود، شرکت‌های فعال در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی (مواد شیمیایی آزمایشگاهی، وسایل و دستگاه‌ها، کابینت ویژه برای آزمایشگاه‌ها، شیشه‌های آزمایشگاهی)، وسایل و تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی (دستگاه‌ها و لوازم دندانپزشکی، وسایل بیمارستانی، تجهیزات توانبخشی، مهندسی تجهیزات پزشکی، گازهای طبی، محصولات اپتیکی و...)، محصولات مقابله با بیماری کرونا (تولیدکنندگان الکل و مواد ضدعفونی‌کننده، تولیدکنندگان انواع ماسک، دستکش، گان و...) و تجهیزات اورژانس، آمبولانس و امداد و نجات را گرد هم جمع کرده تا جدیدترین محصولات خود را در معرض بازدید عمومی قرار دهند.

شرکت‌هایی از استان‌های اصفهان، تهران، زنجان، آذربایجان شرقی، اردبیل، گلستان و البرز در پانزدهمین نمایشگاه تخصصی تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی، دندانپزشکی و شیمیایی اصفهان که بالغ بر ۱۲ هزار مترمربع فضای نمایشگاهی وسعت دارد، حضور یافته‌اند.

حضور برندهای برتر از شش استان کشور، حضور پاویون شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و حضور پاویون فن بازار به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان در نمایشگاه، از جمله ویژگی‌های بارز نمایشگاه امسال به شمار می‌رود.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های استان اصفهان در آیین افتتاح این نمایشگاه با اشاره به اینکه این نمایشگاه میزبان مدافعان وطن و مدافعان سلامت است، اظهار کرد: این عزیزان باعث سرافرازی و امنیت سرزمین ما هستند و به وجود آنها افتخار می‌کنیم.

علیرضا مرتضوی گفت: امروز در این نمایشگاه چندین شرکت از استان‌های مختلف کشور برای ارائه محصولات خود حضور دارند و به ما نشان می‌دهند که برای سربلندی و افتخار ایران از هیچ تلاشی کوتاهی نمی‌کنند.

وی گفت: این شرکت‌ها برای ارائه دستاورهای مقابله با کرونا، تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی حضور دارند و البته جای داروسازان ما در این نمایشگاه بسیار خالی است.

رئیس انجمن دندانپزشکی اصفهان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه بعد از شیوع کرونا در دو سال گذشته این نخستین فرصت در استان اصفهان برای برپایی چنین نمایشگاهی است، گفت: در حوزه دندانپزشکی، استان اصفهان با بیش از دو هزار دندانپزشک مشغول به فعالیت هستند.

مهرداد برکتین تاکید کرد: همواره نمایشگاه‌ها فرصتی برای به‌روزرسانی دانش و اطلاعات دندانپزشکی است.

وی با بیان اینکه داندانپزشکی حرفه‌ای عملی است، گفت: منهای علم و دانش دندانپزشک، باید تجهیزات و امکانات آن نیز به‌روز باشد و قطعاً در چنین محیطی شرکت‌ها و غرفه‌های مختلف می‌توانند در رقابت دوستانه محصولات خود را ارائه کنند که این فرصتی برای همکاران ما فراهم می‌کند و امیدوارم مورد استقبال آنها قرار گیرد.

رئیس سازمان نظام پزشکی اصفهان در این آیین با ابراز خوشحالی از برپایی پانزدهمین دوره نمایشگاه بعد از دو سال از شیوع کرونا، افزود: تجهیزات پزشکی و به‌روز آن بازوی بسیار مهمی برای فعالیت پزشک است و باید تجهیزات به‌روز و خوب معرفی شود تا در فعالیت پزشکی بهره درمانی بهتری را برای بیمار ایجاد کنیم.

کامران منتظری ادامه داد: این نمایشگاه پایه و اساس این اقدام است که با انواع مسائل و نیازهای پزشکی آشنا شویم. امیدواریم فعالان این حرفه از این نمایشگاه بازدید کنند.

وی با بیان اینکه بسیاری از محصولات موجود در این نمایشگاه محصولات تولید داخل است، ادامه داد: امیدواریم کیفیت محصولات به نحوی باشد که همکاران از این محصولات خرید کنند و تولیدات خوب داخل در سیستم پزشکی مورد استفاده قرار گیرد.

بر اساس این گزارش، رایزن سفارت قرقیزستان در ایران و معاون سفیر اول جمهوری تاجیکستان در ایران به‌صورت مستقیم از این نمایشگاه بازدید کردند.


تاریخ انتشار : 1400/11/28

عضویت رایگان در خبرنامه

تبلیغات