یکشنبه سی و یکم تیر ۱۴۰۳

معاون وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد: استان اصفهان از استاهای پیشرو در صنعت گلخانه‌سازی است.

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: چند سالی است که توسعه تولید در محیط‌های گلخانه‌ای در کشور آغاز شده و در واقع تا امروز 25 هزار هکتار گلخانه در کشور ایجاد شده که استان اصفهان از استاهای پیشرو در کشور است و دو هزار و 700 هکتار گلخانه در این استان وجود دارد.
وی افزود: یکی از استان‌هایی که محدودیت جدی آب در آن وجود دارد استان اصفهان است که با توجه به سیاست‌گذاری صورت گرفته، باید تولید سبزی و صیفی کشور که در فضای باز انجام می‌شود به محیط‌های گلخانه‌ای منتقل شود زیرا امروز برای تولید سبزی و صیفی کشور 25 میلیارد متر مکعب آب مصرف می‌شود و این میزان مصرف را در محیط‌های گلخانه‌ای می‌توان به کمتر از 5 میلیاد متر مکعب کاهش داد.
برومندی تاکید کرد: در حال توسعه تولید در محیط‌های گلخانه‌ای هستیم و به همین جهت برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی بیانگر اقدامات خوب صنعت گلخانه‌سازی در کشور است. تا چند سال قبل وارد‌کننده تجهیزات گلخانه‌ای بودیم اما امروز در این نمایشگاه فاخر در شهر پرافتخار اصفهان که یک استان بسیار مهم در کشور شناخته می‌شود بیش از 65 شرکت مهم کشور که تجهیزات کشاورزی و گلخانه‌ای را تولید می‌کنند حضور دارند که باعث خرسندی است.
وی بیان کرد: تفاوت این نمایشگاه با دوره‌های گذشته در این است که آخرین دستاوردهای علمی با نگاه دانش‌بنیان در این نمایشگاه ارائه شده است و چند روز فرصت وجود دارد که تولیدکنندگان کشور، بخش‌های علمی و دانشگاهی بتوانند آخرین پیشرفت‌ها و تکنولوژی‌های تولید را در این نمایشگاه از نزدیک مشاهده کنند.
معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: بی‌شک سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان برای برگزاری این نمایشگاه در کنار انجمن گلخانه‌سازان کشور و انجمن گلخانه‌سازان استان اصفهان، تلاش مضاعفی داشتند که قابل تقدیر است و این فرصت فراهم شده که از سراسر کشور تولیدکنندگان این عرصه در یک نقطه در شهر زیبای اصفهان حضور یابند و توانمندی‌های خود را با مردم، بهره‌برداران، دانشگاهیان، محققین و علاقمندان به این بخش به اشتراک بگذارند و این فرصت برای توسعه گلخانه در کشور فراهم شود.
اولین نمایشگاه تخصصی گلخانه، باغبانی، نهاده‌های آبیاری و پهپادهای کشاورزی آیفارم اصفهان تا 30 اردیبهشت‌ماه و ساعت بازدید 15 تا 21 واقع در کمربندی شرق، نمایشگاه بین‌المللی اصفهان میزبان علاقه‌مندان به رویدادهای نمایشگاهی، کارشناسان و فعالان صنعت گلخانه خواهد بود.

تاریخ انتشار : 1402/2/30

عضویت رایگان در خبرنامه

تبلیغات