یکشنبه سی و یکم تیر ۱۴۰۳

نمایشگاه صنعت دام و طیور بازتاب امنیت غذایی کشور

علاوه بر مشارکت‌کنندگان داخلی امسال نمایندگانی از کشورهای ایتالیا، آلمان، چین، هلند، بلژیک، ترکیه و امارات نیز در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

در این نمایشگاه شرکت‌هایی با زمینه فعالیت تولید خوراک دام، طیور و آبزیان، افزودنی‌ها، ریزمغذی‌ها و مکمل‌ها، کارخانجات مرتبط با تجهیزات، تاسیسات و ماشین آلات نگهداری دام، طیور و آبزیان، تولیدکنندگان و ورادکنندگان دارو و واکسن‌های دامپزشکی، تولیدکنندگان ماشین‌آلات و تجهیزات، کارخانجات خوراک دام، فرآوری گوشت، مرغ، ماهی، تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی و محصولات خام دامی، پرورش‌دهندگان شتر مرغ، بوقلمون، تولید جوجه یک روزه و.... شرکت خواهند داشت.

حضور همزمان این طیف گسترده از فعالین صنعت دام و طیور در کنار مدیران کل سراسر کشور از سازمان جهاد کشاورزی و دامپزشکی و سازمان‌های تابعه و مشارکت اتحادیه‌های مربوط، فرصت کم‌نظیری را در اختیار مشارکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان جهت بهبود فرایندهای کاری در این زمینه خواهد گذاشت.

همچنین هیأت‌های تجاری از کشورهای عراق، اردن و مالی از این نمایشگاه بازدید خواهند کرد که این امر نیز به ظرفیت‌های آن جهت بازاریابی و توسعه ارتباطات بین‌المللی افزوده است.

صنعت دام و طیور در کشور علاوه بر جنبه‌های اقتصادی و تولیدی از نظر اجتماعی، تامین غذا و امنیت غذایی جامعه حائز اهمیت است.
تامین غذا از یک سو بخشی از اهداف صنایع دام و طیور محسوب می شود و از سوی دیگر یکی از پیش‌نیازهای استقلال کشور به حساب می‌آید.
نقش اصفهان در این صنعت از دیرباز بسیار پررنگ بوده است و بالغ بر ۱۳ درصد از تولیدات دام و طیور کشور به اصفهان اختصاص دارد، لذا این استان نقش حیاتی در تامین امنیت غذایی کشور عهده‌دار است.
همچنین بنابر اعلام رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در شهریور امسال، استان اصفهان رتبه اول تولید محصولات پروتئینی در کشور را دارد و زنجیره تولید محصولات وابسته به دام و طیور در این استان توسعه قابل توجهی داشته است.
بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور،آبزیان، دامپزشکی و فرآورده‌های لبنی صادراتی امسال در حالی کار خود را آغاز خواهد کرد، که امید می‌رود با حل برخی از چالش‌ها، این صنعت به سوی رشد و بالندگی هرچه بیشتر حرکت کند و ایران علاوه بر استقلال و امنیت در حوزه غذا، ظرفیت‌های صادراتی خود را نیز توسعه دهد.
همچنین در حاشیه این نمایشگاه کارگاه آموزشی با حضور اساتید برتر این صنعت برگزار خواهد شد که فرصتی مغتنم برای فعالین و علاقه‌مندان جهت به روزرسانی دانش و آشنایی با تحولات جدید در این حوزه است.


تاریخ انتشار : 1402/8/5

عضویت رایگان در خبرنامه

تبلیغات