یکشنبه سی و یکم تیر ۱۴۰۳

در بسیاری از محصولات دام و طیوردر کشور اصفهان حایز رتبه اول است

وی با اشاره به توانمندی استان اصفهان در بخش دام و دامپروری، افزود: این استان با تولید ۱.۹ میلیون تن شیر در سال جایگاه اول تولید شیر کشور را در اختیار دارد، همچنین بیشترین میزان شیر خشک کشور در استان اصفهان تولید می‌شود.

مرادمند با اشاره به برقراری زنجیره تولید تخم مرغ، بوقلمون و شتر مرغ و جایگاه اول استان در این زمینه، گفت: مسائل فنی پرورش دام و صنایع لبنی خوبی در این استان فعال است اما همچنان نیازمند افزایش بهره‌وری تولید هستیم.

مرادمند اضافه کرد: تاکنون نمایشگاه‌های خوبی در بخش کشاورزی در استان اصفهان برگزار شده که برای استان افتخاری بوده و سعی شده در حد توان مسائل و مشکلات تولیدکنندگان را رفع کنیم.

وی گفت: قطعاً نمایشگاه می‌تواند در راستای رشد چنین صنعتی مؤثر واقع شود و سبب ارتقای بیشتر آن را فراهم آورد. وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط فعلی کشور، با تلاش و همکاری سایر وزارتخانه‌ها سعی می‌کنیم مشکلات صنعت دامپروری و کشاورزی بیش از پیش رفع شود. لازم به ذکر است این نمایشگاه به مدت چهار روز تا تاریخ 11 آبان ماه در ساعت بازدید 15 الی 21 میزبان جامعه دامپروران، دامپزشکان، متخصصان و دانشجویان و عموم علاقه مندان این رشته خواهد بود.


تاریخ انتشار : 1402/8/9

عضویت رایگان در خبرنامه

تبلیغات