یکشنبه سی و یکم تیر ۱۴۰۳

بیستمین نمایشگاه مبلمان خانگی جایی برای اعتماد و انتخاب

جالب است بدانیم امروز تولید مبلمان تنها تابع الزامات اقتصادی و صنعتی نیست بلکه به میزان قابل ملاحظه‌ای به تحولات اجتماعی، خواسته‌های فرهنگی، نیازهای سلامتی و الزامات زیست محیطی نیز وابسته شده است. اگرچه در ایران استفاده از مبلمان جنبه متأخر و مدرن دارد ولی این صنعت ریشه‌های تاریخی دیرپایی به ویژه در زیست طبقات بالای اجتماعی در طول تاریخ داشته است. با ورود گسترده این صنعت به ایران به مرور مبلمان به بخش جدایی ناپذیر زندگی ایرانی مبدل شده است، به طوری که شاید جامعه‌شناسان بتوانند از طریق دنبال کردن تحولات در طراحی مبلمان‌های خانگی به تحول سبک زندگی و نیازهای ایرانیان در طول زمان پی ببرند.

نیاز به تشخص، شکوه، زیبایی، نمایش تجمل یا سادگی و راحتی مواردی است که در انتخاب سبک مبلمان بازنمایی می‌شود. با گسترش زندگی شهرنشینی و آسیب‌های جسمی ناشی از این سبک زندگی تأثیر مبلمان در سلامتی نیز مورد توجه قرار گرفته و امروزه توجه به الزامات ارگونومیک هم در جلوگیری از صدمات و بهبود وضعیت بدنی برای تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان به یک ضرورت مبدل شده است. نکته دیگر آنکه توجه روزافزون به روش‌ها و تکنیک‌های مدرن تولید مبلمان بر دقت، کارایی و پایداری متمرکز هستند. استفاده از فناوری‌ها و مواد جدید، طراحی‌های پیچیده‌تر و زمان‌های تولید سریع‌تر و در عین حال کاهش ضایعات و اثرات زیست‌محیطی را ممکن ساخته است. تولید مبلمان باتوجه به متقاضیان متنوع و متعدد آن با ایجاد شغل و درآمدزایی از طریق فروش محصولات مبلمان، به اقتصاد کشور کمک بسیاری می‌کند. همچنین صنایعی مانند صنعت نساجی، چرم، شیشه، پلاستیک و فلز به صورت مستقیم و صنایعی همچون دکوراسیون، روشنائی و حمل و نقل و ... بطور غیر مستقیم از این صنعت منتفع می‌شوند.

به این ترتیب ما با صنعتی مواجه هستیم که ذینفعانی متعدد و پتانسیلی بالا در جهت تولید و حتی صادرات دارد. نمایش توانمندی‌ها و دستاوردهای این صنعت در فضای معتبر نمایشگاه بین‌المللی اصفهان برای مصرف‌کنندگان فرصتی در جهات دسترسی به کالاهای با کیفیت‌تر و مرغوب‌تر است. به ویژه آنکه نمایشگاه اصفهان در این دوره از «نمایشگاه مبلمان خانگی» بهترین تولیدکنندگان این صنعت را گردهم آورده است تا مردم بتوانند به کالاهای مطلوب و مطابق سلیقه خود دسترسی پیدا کنند.

این در حالی است که طی سال‌های گذشته نمایشگاه‌های موقت چند هفته‌ای و چند ماهه مبلمان خانگی بدون متولیان معتبر و دعوت از برندهای شناخته شده در سطح شهر برگزار می‌شود و باتوجه به حجم بالای شکایات مشتریان این نمایشگاه‌های نامعتبر، گاهی اعتماد عمومی به صنعت مبلمان خدشه‌دارشده است. نمایشگاه اصفهان این بار با دعوت از برندهای شناخته شده جهت مشارکت در «بیستمین نمایشگاه تخصصی مبلمان خانگی» در فضایی بیش از 8 هزار متر میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود. در این نمایشگاه طیف وسیعی از کالاها شامل مبلمان استیل، راحتی، کلاسیک، سنتی، سرویس خواب، ناهار خوری، میز تلویزیون وکالای خواب عرضه می‌شود و دست اندرکاران تلاش دارند با ساز و کارهای نظارتی تضمینی که تعریف شده است، رضایت مشتریان و بازدیدکنندگان را به حداکثر برسانند.

این نمایشگاه در تاریخ 21 الی 25 آذرماه در محل دائمی نمایشگاه اصفهان برگزار خواهد شد و یک فرصت کم‌نظیر در سال‌های گذشته برای مصرف‌کنندگان و علاقه‌مندان به مبلمان و دکوراسیون است تا با بازدید و حضور در این رویداد با آخرین تحولات و دستاوردهای این صنعت در کشور آشنا شوند. باتوجه به حضور مشارکت‌کنندگانی از استان‌های تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی، البرز، قزوین، مازندران، کرمانشاه و مرکزی بازدیدکنندگان و خریداران این فرصت را دارند تا با تنوع بیشتری از آن‌چه که به طور معمول در دسترس دارند مواجه شوند و انتخاب‌های دقیق‌تر و متناسب‌تری با نیازهای خود داشته باشند.


تاریخ انتشار : 1402/9/19

عضویت رایگان در خبرنامه

تبلیغات