یکشنبه سی و یکم تیر ۱۴۰۳

آغاز نمایشگاه سرمایشی و گرمایشی اصفهان با تکیه بر توان داخلی

بیستمین نمایشگاه تجهیزات و تاسیسات سرمایشی و گرمایشی اصفهان با تکیه بر توانمندی‌ شرکت‌های ایرانی و تاکید بر ارائه تولیدات داخلی و بومی‌سازی شده آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی نمایشگاه بین‌المللی اصفهان، این نمایشگاه که از دوشنبه 11 بهمن‌ماه آغاز شد، تا جمعه، 15 بهمن ادامه خواهد داشت و محصولات و توانمندی‌های فعالان این حوزه را به نمایش خواهد گذاشت.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌ بین‌المللی اصفهان در آیین گشایش این نمایشگاه با اشاره به اینکه یکی از باکیفیت‌ترین نمایشگاه‌های اصفهان، بیستمین نمایشگاه تجهیزات گرمایشی و سرمایشی است که امروز افتتاح شد، گفت: در این نمایشگاه ۹۸ شرکت مختلف از هشت استان کشور، توانمندی‌های خود را نشان می‌دهند که ترجمه و برگردان اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود و توانمندی این شرکت‌ها باعث افتخار است.

علیرضا مرتضوی افزود: دستاوردهای شرکت‌های توانمند اصفهان و سایر استان‌ها در این نمایشگاه باعث می‌شود احساس غرور کرده و با سرعت بیشتری حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: شرکت نمایشگاه‌ بین‌المللی اصفهان به‌واسطه چشم‌انداز ترسیم شده خود برای سال‌های آینده، برای توسعه صادرات و توسعه فروش داخلی و خارجی شرکت‌ها تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور نیز در این مراسم گفت: امیدواریم نسل هفتم ساخت‌وساز که استفاده ترکیبی از دانش و تکنولوژی‌های نوظهور است را به نتیجه برسانیم.

احمد خرم درباره صنعتی شدن و عبور از نسل‌های چهار، پنج و ششم ساخت‌وساز در دنیا که پایه کار سازمان نظام‌مهندسی ساختمان است، اظهار کرد: این سازمان باید دبیر کمیته‌ای باشد که صنعتی‌سازی در استان را پیگیری کند.

وی با تأکید بر اینکه اصفهان، استان صنعتی پیشتاز است، گفت: مناسب نیست استانی دیگر پیشتاز صنعتی‌سازی کشور شود، بنابراین باید در جلسات و کمیته‌های مختلف موضوع صنعت‌سازی از این شکل به حالت قابل‌قبول خارج شود.

رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان کشور با اشاره به اینکه اصفهانی‌ها سیاست‌ورزترین استان کشور هستند، گفت: اصفهانی‌ها خوب اطلاعات را جمع می‌کنند، خوب چالش‌ها را می‌شناسند و خوب اطلاعات را عرضه می‌کنند؛ از سوی دیگر اصفهانی‌ها هوای یکدیگر را در فعالیت‌های اقتصادی دارند و همواره به دنبال مهیا کردن بستر و ابزارهای لازم هستند.

وی همچنین اضافه کرد: فضای استاد - شاگردی یعنی انتقال دانش و تجربه و این فضا هنوز در اصفهان حاکم است و باید توجه داشت که زحمت مدیران استان مضاعف است و باید چند برابر کار کنند تا پاسخگوی مطالبات مردم باشند.

خرم با اعتقاد بر اینکه روحیات اصفهانی‌ها در حل مشکلات مختلف مسالمت‌آمیز است، اظهار کرد: انتظار داریم کمیته اجرایی صنعتی‌سازی را در تمام زمینه‌های تجهیزاتی، مکانیکی، برقی و ساخت‌وساز، سفت‌کاری و... به نتیجه برسانیم.

وی با بیان اینکه در کشور حدود هفت روش صنعتی‌سازی جای خود را باز کرده و امیدواریم نسل هفتم ساخت‌وساز که استفاده ترکیبی از دانش و تکنولوژی‌های نوظهور است را به نتیجه برسانیم، گفت: در اصفهان دیگر صنایع سنگین و... جای ندارد و محل بروز و ظهور صنایع هایتک در اصفهان است.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این مراسم، اظهار کرد: همکاری‌های نزدیک بین عناصر تعیین‌کننده در استان می‌تواند نتایج خوبی داشته باشد؛ از جمله آن نمایشگاه فعلی است که حاصل همکاری مشارکتی اتاق بازرگانی و شهرداری اصفهان است.

سید رسول رنجبران با اعتقاد بر اینکه نمایشگاه پل شهرستان در شأن و منزلت فعالان اقتصادی استان و اصفهان نبود، گفت: خوشبختانه امروز شاهد چنین سخت‌افزار و نرم‌افزاری هستیم که می‌تواند در رابطه با توسعه اقتصادی و ملی استان تأثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه امیدواریم شاهد رونق جهشی در نمایشگاه باشیم، توضیح داد: در مؤلفه‌های توسعه کشورها، صادرات یکی از مؤلفه‌های توسعه‌یافتگی است و امیدواریم با ابزار و زیرساخت‌های صادراتی کشور که نمایشگاه یکی از آنهاست، بتوانیم در راه توسعه استان قدم‌های محکم‌تری برداریم.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان با تأکید بر اینکه نمایشگاه، فرودگاه ورود و خروج فعالان اقتصادی به آن کشور، شهر و استان است، تصریح کرد: ما باید به این فرودگاه توجه ویژه‌ای از نظر حمل‌ونقل، خدمات و دیگر زیرساخت‌ها کنیم و باید اقتصاد استانی و ملی را به اقتصاد بین‌الملل پیوند بزنیم و نمایشگاه نقش مهمی در این مسیر دارد.


تاریخ انتشار : 1400/11/12

عضویت رایگان در خبرنامه

تبلیغات