یکشنبه سی و یکم تیر ۱۴۰۳

مدیرعامل نمایشگاه اصفهان: نمایشگاه سنگ اصفهان، با کیفیت‌تر از تمام دوره‌ها برگزار خواهد شد

هفدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ، معادن، ماشین آلات و صنایع وابسته اصفهان طی روزهای بیست و چهارم تا بیست و هفتم آبان‌ماه برگزار می شود. از آنجایی که این استان از جایگاه بسیار مطلوبی در حوزه سنگ برخوردار است، نمایشگاه سنگ آن نیز توانسته جایگاه خود را در جمع رویدادهای مهم صنعت سنگ کشور تثبیت کند و به نظر می‌رسد حتی توانسته به عنوان برترین قطب صنعت سنگ در مرکز کشور تبدیل گردد. برای بررسی این مهم با دکتر طحانیان، مدیر عامل نمایشگاه اصفهان به گفتگو پرداختیم.

 

 

به نظر می‌رسد با توجه به تغییراتی که در سایت جدید نمایشگاه اصفهان در منطقه روشن‌دست ایجاد شده، شاهد اجرای رویکردهای جدید در برپایی این رویداد مهم در استان هستیم. در این باره توضیحات بفرمایید؟

امسال نمایشگاه سنگ را با حضور 150 غرفه و صنعت‌گر این صنعت مهم در کشور برگزار خواهیم کرد. به عبارتی 7500 متر فضای سرپوشیده نمایشگاهی را داریم و 3000 متر فضای باز نمایشگاهی را خواهیم داشت. این فضای باز نمایشگاهی تجربه جدیدی و بسیار جالب توجه است که با استقبال بی‌نظیر هم فعالان سنگ روبرو شده است و هم بازدید کنندگان، چرا که در گذشته و به غیر از سال 1400 تجربه اجرای این کار وجود نداشت و با توجه به فضای باز نمایشگاه جدید اصفهان انجام این کار عملی شده است و ما هم به دنبال توسعه این فضای مفید هستیم. در واقع بازدید کنندگان می توانند با اندازه، کیفیت و زییایی کوپ‌های سنگ از نزدیک آشنا شوند و عظمت سنگ را قبل از کارهایی که برای زیباسازی روی آن انجام می شود از بینند.

 

به نظر می‌رسد نمایشگاه سنگ اصفهان در حال تعریف جایگاه خودش است و به دنبال یک برندسازی در این زمینه است؟

بله، با توجه به فعالیت هایی که از سال‌های گذشته برای این رویداد نمایشگاهی صورت گرفته به دنبال چنین جایگاهی هستیم. نمایشگاه سنگ اصفهان فقط جایگاهی ایده‌آل برای به نمایش گذاشتن صدها نوع سنگ استخراج شده از معادن مختلف نیست، بلکه این نمایشگاه فرصت دیدن انواع سنگ‌های طبیعی و فراوری شده را فراهم می‌کند که تزئین کننده سازه‌های ساختمانی هستند. این نمایشگاه نه تنها به تعیین استراتژی‌هایی برای افزایش صادرات کمک می کند بلکه به افزایش آگاهی از این موضوع کمک می‌کند که چگونه می توان به نحو موثر از سنگ استفاده کرد. نمایشگاه سنگ اصفهان که دربرگیرنده چندین پنل و سمینار است، بی تردید بخشی اصلی از دورنمای این صنعت محسوب می شود و برگزاری هر کدام از پنل‌ها و سمینارها و نشست‌های هم‌اندیشی هم برای صنعتگران صنعت سنگ مهم خواهد بود و هم برای مدیران که با دغدغه‌های این صنف با اهمیت در کشور بیشتر آشنا شوند.

 

جایگاه این نمایشگاه در کشور را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ اصفهان در استانی برگزار می شود که فعال ترین استان صنعت سنگ در کشور به شمار می رود. نمایشگاه سنگ اصفهان یک جایگاه منحصر به فرد برای به نمایش گذاشتن محصولات سنگی تمام شده و نیمه تمام و آخرین طرح ها و تکنولوژی ها در صنعت سنگ را فراهم خواهد کرد. چرا که تمام این پتانسیل‌ها در استان اصفهان فعال هستند و حضور چشم‌گیری هم دارند. استان اصفهان رتبه نخست تولید و فرآوری سنگ کشورمان را به خود اختصاص داده و فعالیت بیش از 230 معدن سنگ و بیش از 800 کارخانه فرآوری، این استان را به بزرگترین تولیدکننده سنگ‌های تزئینی کشور تبدیل کرده است. بنابراین در نمایشگاه بخشی از این توانایی بی‌بدیل را به نمایش می‌گذاریم.

 

درباره ویژگی‌های نمایشگاه و رویدادهایی به این شکل دیدگاه شما چیست. آیا نمایشگاه سنگ را منحصر به فعالان این صنف می‌دانید و یا افق گسترده‌تری را دنبال می‌کنید؟

این نمایشگاه یک رویداد چندوجهی است که به طراحان، معماران و دیگر تصمیم گیرندگان، و نیز تولید کنندگان و تأمین کنندگان دسترسی بی‌مانندی می‌دهد که شامل نمایش زنده، فرصت‌هایی برای ایجاد ارتباط با دیگران، کنفرانس جامع و برنامه سمینار می شود. نمایشگاه سنگ اصفهان به شما امکان دسترسی به مشتریان بالقوه مورد نظر و سهامدارانی که به این صنعت مربوط می شوند را فراهم می کند. ایجاد روابط با مشتریان بالقوه و شناخته‌تر شدن در کشور برای شرکت های حاضر در این نمایشگاه بسیار مفید خواهد بود. این نمایشگاه رویدادی خاص و دیدنی از محصولات برگزیده در زمینه تکنولوژی سنگ به شمار می رود که کارشناسان را در زمینه سنگ‌های طبیعی و فراوری شده، به روز می‌سازد.نمایشگاه سنگ اصفهان، به عنوان معتبرترین نمایشگاه تجاری سنگ در ایران، ارتقا و پیشرفت شرکت هایی که تولید فناوری برای این صنعت را انجام می دهند یا ایمنی و امنیت بهتر برای کارکنانشان را فراهم می سازند را هدف خود قرار داده است.

 به عنوان آخرین سوال؛ هدف شما از برپایی این رویداد صنعتی در استان اصفهان که به عنوان معدن سنگ ایران شناخته می‌شود چیست؟

یکی از اصلی ترین اهداف این نمایشگاه آن است که محصولات، تجهیزات و فناوری های جدید را به نمایش بگذارد و فرصتی برای تجارت فراهم کند. کمک به توسعه روابط در دنیای صنعت سنگ و تلاش برای ارتقای وضعیت صنعت سنگ و افزایش حجم تجارت سنگ در سطح ملی از دیگر اهداف پیش بینی شده برای این نمایشگاه است. این نمایشگاه از آنجا به عنوان معتبرترین نمایشگاه سنگ ایران تبدیل شده که از یک سو، منابع فراوان این صنعت در استان اصفهان و استان های همجوار موجب توسعه و رشد نمایشگاه سنگ شده و از سوی دیگر خود نمایشگاه هر ساله به شکلی موفقیت آمیز برگزار شده که این عامل نیز امکان بهره برداری، فراگیری آخرین فناوری های این صنعت از بازار را برای شرکت های محلی فراهم کرده است.


تاریخ انتشار : 1401/8/18

عضویت رایگان در خبرنامه

تبلیغات