یکشنبه سی و یکم تیر ۱۴۰۳

گزارش سفر و رایزنی های مدیران شهری اصفهان به کشور ازبکستان

علی معرک نژاد ضمن تسلیم دعوت نامه رسمی شهردار اصفهان به شهردار سمرقند فضل الدین عمر اف، از ایشان و هیات همراه جهت سفر به اصفهان دعوت کرد.
 
در ضمن تبادل تجربیات نمایشگاهی و تهاتر فضای نمایشگاهی و برنامه ریزی برای بزرگداشت روزهای اصفهان و سمرقند در این جلسات مطرح گردید که مورد استقبال طرفین ازبک قرار گرفت. در ادامه این سفر چند روزه مرکز نمایشگاهی Sofexpo در سمرقند نیز مورد بازدید قرار گرفت و با مدیران ارشد این مرکز نمایشگاهی پیرامون برگزاری نخستین نمایشگاه اختصاصی توانمندی های استان اصفهان در سمرقند مذاکراتی انجام شد.
 
در این بازدید مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین المللی اصفهان ضمن معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی های این شرکت، جهت هرگونه همکاری با طرفین ازبک با هدف توسعه همکاری های نمایشگاهی اعلام آمادگی نمود.
 
علی معرک نژاد نیز از اعلام آمادگی شهرداری اصفهان برای ارائه کلیه ظرفیت ها جهت برگزاری نخستین نمایشگاه توانمندی های اصفهان در شهر خواهر خوانده، سمرقند، خبر داد.
  
در دیدار با محمدعلی اسکندری سفیر محترم کشورمان نیز ضمن استقبال از پیشنهاد شرکت نمایشگاه و شهرداری اصفهان مبنی بر سازمان دهی و برگزاری نمایشگاه اختصاصی توانمندی های اصفهان و ایران در سمرقند، در راستای تحقق اهداف پیشنهادی هیات اصفهانی قول هرگونه مساعدت و همیاری داد.
 
وی فضای اقتصادی و رویکردهای مسئولین کشور ازبکستان در برقراری روابط تجاری و فرهنگی فی مابین دو کشور را بسیار مساعد عنوان کرد.
 
در این نشست پرورش رایزن اقتصادی کشورمان و خرمالی رایزن بازرگانی ایران نیز ضمن ارائه توضیحات و اطلاعات تاثیر گذار در مورد شرایط سیاسی و اقتصادی حاکم بر ازبکستان تصمیم اتخاذ شده با هدف برگزاری نمایشگاه در سمرقند را گامی مهم در راستای گسترش روابط تجاری میان دو کشور دانستند.
  
در ادامه از سفیر ایران دعوت شد با حضور در نمایشگاه فرش دستباف اصفهان که در تاریخ 4 الی 9 بهمن ماه سال جاری برگزاری می گردد، به همراه هیاتی از مسئولین ذیربط از کشور ازبکستان زمینه را برای برقراری روابط مستمر و تاثیر گذار فراهم آورد.

تاریخ انتشار : 1402/9/11

عضویت رایگان در خبرنامه

تبلیغات