یکشنبه سی و یکم تیر ۱۴۰۳

برپایی نمایشگاه لوازم خانگی اصفهان با رویکرد توسعه صادرات

بیست و پنجمین نمایشگاه لوازم خانگی اصفهان با تاکید بر توسعه صادرات غیرنفتی و تلاش برای ایجاد بازارهای بین‌المللی به وسیله تولیدات داخلی برپا شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، این نمایشگاه که تا بیست و سوم بهمن ماه ادامه خواهد داشت، میزبان 84 شرکت و برند مطرح حوزه لوازم خانگی از هشت استان کشور است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در آیین افتتاح این نمایشگاه با تاکید بر اینکه ما صنعت لوازم خانگی را تنها برای مصرف داخل نمی بینیم، گفت: به طور قطع یکی از گام های اساسی ما صادرات است و در اصفهان به این نکته تاکید داریم.

امیرحسینی کمیلی اظهار کرد کرد: بیست و پنجمین نمایشگاه لوازم خانگی اصفهان یکی از دستاوردهای فجر انقلاب اسلامی است.

وی به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری برای استفاده از تولیدات داخل و به ویژه لوازم خانگی اشاره کرد و گفت: البته گلایه مندی ایشان در زمینه گلایه مردم در خصوص کیفیت و قیمت تولیدات داخلی است که باید به این دو نکته توجه داشته باشیم.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با تاکید بر اینکه ما صنعت لوازم خانگی را تنها برای مصرف داخل نمی بینیم، تصریح کرد: به طور قطع یکی از گام های اساسی ما صادرات است و در اصفهان به این نکته تاکید داریم.

وی ابرازامیدواری کرد: لوازم خانگی تولیدی اصفهان بخش مهمی از صادرات کشور را به خود اختصاص دهد تا افتخاری برای کشور و استان باشد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان نیز در آیین افتتاح این نمایشگاه، اظهار کرد: نمایشگاهی که امروز افتتاح می شود، بیشترین تولیدات داخلی را به نمایش می گذارد.

علیرضا مرتضوی با بیان اینکه در بیست و پنجمین نمایشگاه لوازم خانگی اصفهان، 84 شرکت از هشت استان کشور تولیدات و دستاوردهای ملی و درون کشوری را به نمایش می گذارند، تصریح کرد: این برای ما همان تجربه اقتصاد مقاومتی است و امیدواریم با عرضه و نمایش محصولات که به سختی به دست آمده، مصرف کنندگان قدر این روزها را دانسته و از آن استفاده کنند.

وی اضافه کرد: در این نمایشگاه شرکت ها و برندهای معتبر ایرانی حضور دارند که بیشترین محصولات این نمایشگاه، دستاورد همین شرکت های داخلی است و ما به آن افتخار می کنیم.

همچنین نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: مجلس شورای اسلامی و دولت برای حمایت از تولیدات داخلی سنگ تمام گذاشته و بنای حمایت از تولیدات داخل را دارد.

محمدتقی نقدعلی افزود: به عنوان نماینده استان اصفهان در بازدید از برخی صنایع داخلی، انصافا رشد و توسعه صنعت لوازم خانگی داخلی بسیار قابل توجه و ویژه بوده است.

وی به موضوع آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی اشاره کرد و گفت: بنا بود به جای این طلب واردات لوازم خانگی به ایران آزاد شود، اما مقام معظم رهبری و مجلس این موضوع را قبول نکردند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس تاکید کرد: برپایی این نمایشگاه نشان از افق بلند صادراتی و تصاحب بازارهای همسایگان است.

وی البته گفت: گلایه مندی مقام معظم رهبری مربوط به قیمت لوازم خانگی با وجود حمایت از این صنعت بود که امروز صنعتگران باید رضایت مقام معظم رهبری را حاصل کنند، چراکه ایشان گلایه مردم را هم درباره صنعت خودرو و هم در لوازم خانگی اعلام کرده اند.

نقدعلی خاطرنشان کرد: مطمئنم اگر صنعتگران داخلی به رضایت مردم توجه کنند، در بلندمدت به نفع و سود خواهند رسید، چراکه گران فروشی ممکن است در کوتاه مدت موجب سود شود، اما در بلندمدت به ضرر صنعت است.


تاریخ انتشار : 1400/11/21

عضویت رایگان در خبرنامه

تبلیغات